top of page

KAHVALTI MENÜSÜ

Kahvaltı

Serpme Kahvaltı image

Serpme Kahvaltı

Beyaz peynir, taze kaşar, eski kaşar, kızarmış hellim peyniri, süzme yoğurt peynir topları, çeçil peyniri, tulum peyniri, Mevsim yeşillikleri, Vişne reçeli, portakal reçeli, incir reçeli, Bal, kaymak, tereyağı,Nutella, Sosis, sahanda sade yumurta, patates kızartması, sigara böreği, pişi, sarımsaklı kaşarlı kızarmış ekmek, sınırsız çay, Taze Sıcak ekmek.

TRY 900

★ Muhlama image

★ Muhlama

Muhlama, geleneksel bir Türk yemeğidir. Muhlama, temel olarak peynir ve tereyağı karışımının un ve su eklenerek pişirilmesiyle hazırlanır. Peynirler erir ve muhlama kıvamına gelene kadar karıştırılır. Daha sonra baharatlar eklenir ve isteğe bağlı olarak yumurta katılabilir. Muhlama, genellikle sıcak bir servis tabağında veya ekmek, pide veya simit gibi ekmek çeşitleriyle birlikte servis edilir.

TRY 350

★ Menemen image

★ Menemen

Menemen hazırlanırken, önce biberler ve soğanlar sıvı yağda kavrulur, ardından doğranmış domatesler eklenir. Son olarak, bu karışıma yumurtalar kırılır ve karıştırılarak pişirilir. Menemen sıcak servis edilir ve genellikle ekmek veya simit gibi ekstra malzemelerle yenir. Menemen, Türk mutfağına özgü bir lezzetli kahvaltı seçeneğidir ve çeşitli bölgelerde farklı varyasyonları bulunabilir.

TRY 200

Az Acılı
Sahanda Pastırmalı Yumurta image

Sahanda Pastırmalı Yumurta

Sahanda pastırmalı yumurta, Türk mutfağının geleneksel bir lezzetidir. Temel olarak yumurta, pastırma, biber salçası ve baharatlar kullanılarak hazırlanan bir yemektir.
Sahanda pastırmalı yumurta, Türk mutfağının zengin lezzetlerinden biridir ve kısa sürede hazırlanabilir. Birçok insan tarafından tercih edilen bu yemek, kahvaltı sofralarında sıkça yer alır.

TRY 350

Sahanda Sucuklu yumurta image

Sahanda Sucuklu yumurta

Sahanda sucuk" terimi, Türk mutfağında yaygın olarak kullanılan bir yemek tarifini ifade eder. Sahanda sucuk, sucuk adı verilen baharatlı dana eti sosislerinin tavada veya sahanda yağda kızartılması ve genellikle yumurta ile servis edilmesiyle yapılan bir yemektir.
Sahanda sucuk, sıcak, doyurucu ve lezzetli bir kahvaltı veya atıştırmalık seçeneği olarak tercih edilir. Bu lezzetli yemek, Türk mutfağının geleneksel tatlarından biridir.

TRY 350

Tereyağında Kavurma image

Tereyağında Kavurma

TRY 350

bottom of page